Czek giro — co to jest?

W większości instytucji pozabankowych warunkiem udzielenia chwilówki jest posiadanie konta w banku. Jeśli nie masz ROR-u lub nie możesz z niego skorzystać, nie załamuj rąk. Pomoże Ci czek giro! Dzięki niemu szybko i bezpiecznie odbierzesz pieniądze w banku lub na poczcie.

Instytucje pozabankowe zachęcają potencjalnych klientów wizją otrzymania pieniędzy nawet w 15 minut bez zaświadczeń o dochodach i zbędnych formalności. Aby pozyskać finansowanie, w większości serwisów potrzebny jest jedynie dowód osobisty, aktywny numer telefonu komórkowego i własne konto w banku.

Pożyczka na konto

Konto w banku służy pożyczkodawcom nie tylko do wypłaty środków, ale również do weryfikacji tożsamości wnioskującego. Po wypełnieniu wniosku, jego obowiązkiem jest bowiem wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę (zazwyczaj 0,01 lub 1 zł). Kiedy pieniądze dotrą na konto pożyczkodawcy, ten będzie mógł zweryfikować, czy dane wnioskującego są identyczne z danymi właściciela rachunku. Taka procedura zapewnia bezpieczeństwo obu stronom, eliminuje ryzyko oszustw i wyłudzeń. Co jednak w sytuacji, jeśli wnioskujący nie ma własnego konta (np. prowadzi je wspólnie z małżonkiem), nie chce lub nie może z niego skorzystać?

Pożyczka bez konta? Tak, z czekiem giro!

Jeśli nie masz konta w banku, nie możesz lub nie chcesz z niego skorzystać, znajdź firmę, umożliwiająca wypłatę środków przy pomocy czeku giro.

Czym jest czek giro?

Czek giro jest powszechnie znanym środkiem płatniczym. Używano go już wiele lat temu, zanim na rynku pojawiły się instytucje pożyczkowe. Jest więc w pełni bezpieczną, sprawdzoną formą wypłaty środków.

Jeśli wybierzesz taką formę wypłaty środków, pożyczkodawca przekaże pieniądze z pożyczki do banku lub urzędu pocztowego. A Ty je w nim odbierzesz.

Jak wygląda czek giro?

Czek giro przybiera formę jednostronicowego dokumentu. Niektórzy pożyczkodawcy zamiast dokumentu wysyłają pożyczkobiorcom wiadomości SMS z informacjami niezbędnymi do realizacji czeku.

Jak zaciągnąć pożyczkę z wypłatą w formie czeku giro?

Aby zaciągnąć pożyczkę z wypłatą w formie czeku giro, znajdź pożyczkodawcę, który udostępnia taką opcję. Obecnie są to:

 • Ratado,
 • Ratka,
 • SuperGrosz,
 • PożyczkaOK,
 • As Kredyt,
 • Kredyt OK,
 • PozyczKOM,
 • SMS365,
 • Aasa dla biznesu.

Przeanalizuj parametry pożyczek w poszczególnych firmach i wybierz tę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby. Złóż wniosek pożyczkowy i z dostępnych opcji wypłaty wybierz właśnie czek giro.

Ważne: większość serwisów nalicza dodatkową opłatę za wypłatę środków czekiem giro. Zazwyczaj wynosi ona kilkanaście złotych.

Jak odebrać czek giro?

Jeśli zaciągniesz pożyczkę w firmie, która udostępniła możliwość wypłaty środków przy pomocy czeku, pożyczkodawca generuje formularz giro automatycznie, jako dodatek do umowy pożyczkowej.

Jak zrealizować czek giro?

Czek giro zrealizujesz w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

Aby wypłacić pieniądze, potrzebne Ci będą:

 • dowód osobisty,
 • formularz wypłaty Giro, czyli czek giro ze szczegółami transakcji lub dane z wiadomości SMS.

Ważne: czek może zrealizować jedynie pożyczkobiorca. Jeśli po gotówkę zgłosi się Twój mąż, żona lub przyjaciel, nie dostanie jej.

Jak szybko mogę zrealizować czek Giro?

Czek giro możesz zrealizować bezpośrednio po zawarciu umowy pożyczkowej i otrzymaniu od pożyczkodawcy formularza giro lub wiadomości SMS ze szczegółami.

Ważne: jeśli chcesz odebrać pieniądze w ciągu kilku dni, sprawdź w umowie, jak długo będą na Ciebie czekać. Zazwyczaj jest to nie dłużej niż 5-7 dni.

Pożyczka z wypłatą środków czekiem giro to świetna propozycja dla osób, które nie mają konta albo… nie chcą, by na ich koncie pozostał ślad pożyczki. Taka forma spełni także oczekiwania pożyczkobiorców, którzy nie korzystają z systemu bankowości internetowej lub nie mają zaufania do elektronicznych przelewów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *