Aasa - opinie

Maksymalna kwota kredytu: 15000zł
Czas na spłatę: 36 miesięcy

Aasa to nowoczesna firma finansowa o skandynawskich korzeniach. Na polskim rynku funkcjonuje od 2012 roku. Głównym przedmiotem działalności Aasa jest udzielanie pozabankowych pożyczek ratalnych dla klientów indywidualnych oraz firm. Charakterystyczną cechą pożyczkodawcy jest wieloetapowy (lecz nie wydłużony) proces oceny kredytowej oraz stosowanie zasad odpowiedzialnego pożyczania.

Weź kredyt
Nasza
ocena
8
Ocena użytkowników 0/5
ilość opinii o Aasa: 0

Aasa — pożyczka dla klientów indywidualnych

Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę jako osoba indywidualna, możesz otrzymać od 1000 do 15 000 zł. Okres spłaty zobowiązania wynosi 36 miesięcy.

Aasa dla biznesu

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozwój działalności, Aasa pożyczy Ci od 1000 do 20 000 zł. Pożyczkę dla biznesu będziesz mógł spłacać przez okres od 1 do 36 miesięcy. Pożyczkodawca nie wymaga dostarczania dokumentów rejestracyjnych, dokumentów księgowych lub bankowych, ustanawiania poręczeń i zabezpieczeń. Dodatkowe środki możesz więc otrzymać szybko i łatwo.

Koszty pożyczki w Aasa

Na stronie pożyczkodawcy można znaleźć podane przykładowe kwoty i wyliczenia dla reprezentatywnego przykładu pożyczki.

W Aasa Standard Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki o wysokości 4200 zł (całkowita kwota pożyczki) wziętej na 36 miesięcy wynosi 79,43%. Rata miesięczna w tym przypadku to 266,56 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) to 14%. Całkowity koszt pożyczki wynosi 5180,72 zł (odestki to 991,22 zł, a prowizja 4189,50 zł). Podsumowując, całkowita kwota do zapłaty to 9380,72 zł.

Jeśli jednak weźmiesz pożyczkę w Aasa Standard z Pakietem Korzyści, to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 73,54%. Rata miesięczna z Pakietem Korzyści wynosi 304,83 zł. Roczna stopa oprocentowania to także 14%. Całkowity koszt pożyczki online wynosi w tym przypadku 5730,04 zł (odestki to 1180,04 zł, a prowizja 4550 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10730,04 zł. Składka dobrowolnego ubezpieczenia to 1140 zł. Składka ta jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.

Aasa — wymagania pożyczkodawcy

Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę dla klientów indywidualnych:

 • musisz posiadać polskie obywatelstwo i mieszkać w Polsce;
 • musisz mieć nie mniej niż 20 i nie więcej niż 80 lat;
 • musisz posiadać stały dochód oraz aktywny rachunek bankowy;
 • Twoje dane nie mogą figurować w rejestrach dłużników naruszających obowiązki terminowego regulowania aktualnych należności finansowych: Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej, ERIF Biurze Informacji Gospodarczej, Krajowym Rejestrze Długówj;
 • musisz uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę dla firm:

 • musisz posiadać zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą;
 • musisz posiadać stały adres w Polsce;
 • Twoja firma nie może figurować w rejestrze dłużników BIG — InfoMonitor, ERIF lub KRD.

Co ważne, pożyczkodawca nie wymaga określonego stażu prowadzenia działalności. Wniosek o finansowy zastrzyk możesz więc złożyć chwilę po zarejestrowaniu firmy.

Czy Aasa weryfikuje w BIK, BIG i KRD?

Sprawdzając zdolność do spłaty pożyczki, Aasa bierze pod uwagę informacje pozyskane z:

 • Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor,
 • Krajowego Rejestru Długów,
 • Biura Informacji Kredytowej,
 • Rejestru Dłużników ERIF,
 • Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Aasa — niezbędne dokumenty

Aby otrzymać pożyczkę w Aasa, należy posiadać jedynie dowód osobisty. Choć pożyczkodawca nie wymaga od klientów dostarczania zaświadczeń o wysokości dochodów, może poprosić o taki dokument w szczególnych przypadkach.

Aasa — wypłata w formie czeku Giro

Aasa jest jednym z niewielu pożyczkodawców, oferujących klientom możliwość wypłaty środków za pośrednictwem czeku Giro. Czym jest czek Giro? Czek Giro to powszechnie uznany środek płatniczy, używany przez największe instytucje finansowe. Aby go zrealizować, odwiedź dowolną placówkę Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Pamiętaj, aby mieć przy sobie dowód osobisty osoby oraz formularz wypłaty Giro. Taki dokument zostanie wygenerowany dodatkowo do umowy pożyczkowej.

Jak wnioskować o pożyczkę w Aasa?

Aby złożyć wniosek o pożyczkę w Aasa:

 • wybierz rodzaj pożyczki (dla klientów indywidualnych lub firm);
 • przy pomocy kalkulatora pożyczkowego oblicz koszt pożyczki oraz wysokość miesięcznej raty. Dzięki temu upewnisz się, że pożyczenie pieniędzy nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu;
 • wypełnij krótki wniosek. Na podstawie zawartych w nim informacji pożyczkodawca dokona oceny Twojej zdolności kredytowej i wyda decyzję;
 • poczekaj na decyzję. Otrzymasz ją SMS-em i e-mailem;
 • sięgnij do umowy pożyczki, przeczytaj ją dokładnie i podpisz. Zrobisz to po zalogowaniu do Panelu Klienta;
 • po podpisaniu umowy pożyczkodawca niezwłocznie wyśle do Ciebie pieniądze.

WEŹ POŻYCZKĘ

Aasa — kolejna pożyczka przed spłatą pierwszej

Aasa wyróżnia się także ciekawym podejściem do osób, które chcą zaciągnąć kolejną pożyczkę, jednak nie spłaciły aktualnie posiadanej. Jak deklaruje pożyczkodawca, każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Jeśli terminowo spłacasz swoją pożyczkę oraz posiadasz dodatkową zdolność kredytową, możesz wnioskować o kolejne środki.

Spłata pożyczki w Aasa

Zaciągniętą w Aasa pożyczkę możesz spłacić przelewem na wskazany przez pożyczkodawcę numer konta. Znajdziesz go w Umowie Pożyczki, Harmonogramie Spłat oraz w swoim Panelu Klienta. Przelew możesz zlecić w banku lub na poczcie. Możesz również samodzielnie wykonać transfer, korzystając z systemu bankowości internetowej.

Wcześniejsza spłata pożyczki w Aasa

Chcesz spłacić pożyczkę wcześniej? Nic prostszego! Aasa umożliwia wcześniejszą spłatę pożyczki bez konieczności ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek kosztów. Zanim wykonasz przelew na konto pożyczkodawcy, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Doradca udzieli Ci precyzyjnej informacji na temat kwoty do spłaty, obowiązującej w danym dniu. Spłacając pożyczkę wcześniej, nie musisz bowiem płacić odsetek za okres, w którym nie będziesz korzystał z pieniędzy. Całkowita kwota do spłaty będzie więc niższa niż w umowie.

Aasa — przesunięcie terminu spłaty raty

Aasa wyróżnia się wyjątkową elastycznością oraz otwartością na potrzeby klientów. Daje więc swoim klientom możliwość zmiany terminów spłat, pod warunkiem wcześniejszego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

Opinie o Aasa Polska S.A

Aasa punktuje wyjątkową elastycznością, otwartoścą na niestandardowe potrzeby klientów oraz szeroką, rozbudowaną ofertą. Oceniając Aasa, pożyczkobiorcy podkreślają wiarygodność, rzetelność oraz najwyższe kompetencje pożyczkodawcy. Te znajdują odzwierciedlenie w nagrodach, jakie regularnie otrzymują oferowane przez serwis produkty.

Aasa – podsumowanie

Maksymalna kwota pożyczki 15 000 zł
Okres spłaty 36 miesięcy
Godziny pracy w dni powszednie 8:00 – 19:00
Godziny pracy w weekendy Brak
Banki, w których firma posiada rachunek Alior Bank, BZ WBK, Mbank, DNP, Bank BGŻ, BNP Paribas, Meritum Bank, Bluecash, Credit agricole
Możliwość wydłużenia spłaty Tak
Bazy, z których korzysta firma KRD, EFRIF, BIG Infomonitor, BIK
Wiek pożyczkobiorcy od 20 do 80 lat
RRSO

Aasa Polska S.A.

ul. Hrubieszowska 2
Warszawa , Mazowieckie 01-209
Polska

Przejdź na stronę Aasa

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *