Rapida - opinie

Maksymalna kwota kredytu: 25000zł
Czas na spłatę: 60 miesięcy

Rapida oferuje swoim klientom pożyczki z gwarantem. Posiadasz gwaranta, czyli osobę, która w razie konieczności będzie regulować raty za Ciebie? Możesz pożyczyć pieniądze, nawet jeśli jesteś bezrobotny, posiadasz negatywną historię kredytową w BIK-u, a Twoje dane figurują w rejestrze dłużników.

Weź kredyt
Nasza
ocena
7
Ocena użytkowników 0/5
ilość opinii o Rapida: 0

Rapida— od 2500 do 25 000 zł

Korzystając z usług platformy Rapida zaciągniesz pożyczkę w wysokości od 2500 do 25 000 zł. Okres spłaty zobowiązania zależy od kwoty i wynosi 12, 24, 36, 48, a nawet 60 miesięcy.
Spłatę najniższej dostępnej w Rapidzie kwoty (2500 zł) możesz rozłożyć jedynie na 12 miesięcznych rat. Nieco wyższą pożyczkę (4000 zł) możesz spłacać już przez 12 lub 24 miesiące. Dla osób, które sięgną po maksymalną kwotę (25 000 zł), dostępne są wszystkie, wskazane wyżej okresy spłaty.

Pierwsza pożyczka w Rapida

Jeśli spełnisz warunki pożyczkodawcy, już za pierwszym razem możesz pożyczyć maksymalną kwotę. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do firm, udzielających pożyczek krótkoterminowych, Rapida nie oferuje klientom darmowych chwilówek. Sięgając po pierwsze finansowanie, będziesz zobowiązany pokryć standardowe koszty.

Koszt pożyczki w Rapida

Koszt pożyczki w Rapida zależy od kwoty oraz okresu spłaty.
Koszty pożyczki w kwocie 2500 zł na 12 miesięcy:

 • miesięczna rata: 295,36 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 3544,31 zł,
 • prowizja za udzielenie pożyczki: 875 zł,
 • oprocentowanie stałe: 10%.

Koszty pożyczki w kwocie 13 000 zł na 36 miesięcy:

 • miesięczna rata: 806,5 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 29 033,89 zł,
 • prowizja za udzielenie pożyczki: 13000 zł,
 • oprocentowanie stałe: 10%.

Koszty pożyczki w kwocie 25 000 zł na 60 miesięcy:

 • miesięczna rata: 996,3 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 59 777,97 zł,
 • prowizja za udzielenie pożyczki: 25000 zł,
 • oprocentowanie stałe: 10%.

Rapida— wymagania pożyczkodawcy

Aby pożyczyć pieniądze za pośrednictwem serwisu Rapida należy:

 • mieć nie mniej niż 18 i nie więcej niż 75 lat,
 • posiadać status rezydenta, czyli zamieszkiwać na terenie Polski,
 • być wolnym od postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
 • wykazać zdolność do pokrycia miesięcznej raty,
 • posiadać gwaranta.

Kto może być gwarantem?

Gwarantem może być dowolna osoba (spokrewniona lub niespokrewniona z pożyczkobiorcą), która w razie kłopotów ze spłatą pożyczki, będzie w stanie wziąć na siebie ten obowiązek. Gwarant powinien mieć nie mniej niż 25 i nie więcej niż 75 lat. Musi również wykazać, że nie miał w przeszłości problemów ze spłatą zobowiązań.

Czy Rapida udziela pożyczek bez gwaranta?

Nie. Nawet jeśli Twoja historia kredytowa jest bez zarzutu, aby pożyczyć pieniądze, musisz mieć gwaranta.

Pożyczka z gwarantem a BIK i BIG

Jeśli posiadasz gwaranta, negatywna historia kredytowa w BIK-u i wpis na „czarnej liście” nie będą przeszkodą do otrzymania dodatkowych środków. Pożyczka z gwarantem jest więc szczególnie polecana osobom, które z powodu zadłużenia mają problemy z otrzymaniem finansowania w bankach i innych instytucjach pozabankowych.

Rapida— niezbędne dokumenty

Choć dla wielu osób może być to sporym zaskoczeniem, do zaciągnięcia pożyczki w Rapida(nawet w maksymalnej kwocie) będzie potrzebny wyłącznie dowód osobisty. Pożyczkodawca nie potrzebuje zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach ani wyciągu z Twojego konta bankowego.

Pożyczka z gwarantem — jak wnioskować?

Aby uzyskać pożyczkę w Rapida:

 • wypełnij i podpisz online krótki formularz zgłoszeniowy;
 • kiedy pożyczkodawca go zaakceptuje, wyśle link do gwaranta;
 • obowiązkiem gwaranta będzie wypełnienie i podpisanie kolejnej części aplikacji;
 • pożyczkobiorca i gwarant będą musieli wypełnić także kwestionariusz dotyczący dochodów oraz miesięcznych wydatków. Dzięki temu pożyczkodawca będzie pewien, że zarówno pożyczkobiorca, jak i gwarant będą w stanie spłacać raty kredytu.

Kolejnym krokiem jest krótka rozmowa telefoniczna z pożyczkobiorcą oraz gwarantem. Podczas rozmowy konsultant potwierdzi szczegóły i warunki pożyczki oraz upewni się, że obie strony znają oraz w pełni rozumieją swoje obowiązki. Jeśli wszystko będzie jasne, Rapida wypłaci pieniądze. Co ważne, trafią one nie na konto pożyczkobiorcy, lecz na rachunek gwaranta.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Rapida wypłaca pożyczki zazwyczaj w ciągu 48 godzin od momentu akceptacji gwaranta. Co ważne, pieniądze trafiają na konto gwaranta. Jego obowiązkiem jest przekazanie ich pożyczkobiorcy.
Najczęstsza powody, opóźniające wypłatę środków to:

 • brak możliwości kontaktu telefonicznego z Tobą lub gwarantem;
 • złożenie aplikacji poza godzinami pracy Rapida, w sobotę, niedzielę lub święto;
 • konieczność dostarczenia pożyczkodawcy dodatkowych dokumentów lub zaświadczeń, potwierdzających wiarygodność i zdolność do spłaty. Może być to np. dowód osobisty lub wyciąg z konta bankowego.

Niespłacona rata a obowiązki gwaranta

Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci raty w terminie, obowiązek ten spocznie na barkach gwaranta.
Gwarant zostanie poinformowany o braku wpłaty tak szybko, jak będzie to możliwe. Zazwyczaj już w dniu ustalonej płatności raty.

Jak spłacić pożyczkę w Rapida?

Spłaty pożyczki w Rapida możesz dokonać na kilka sposobów. Najszybsze jest wykonanie przelewu w systemie bankowości elektronicznej Twojego banku. Jeśli wybierzesz taki sposób spłaty, pieniądze mogą zostać zaksięgowane na koncie Rapida nawet tego samego dnia.
Alternatywnym rozwiązaniem jest zlecenie przelewu w okienku pocztowym lub w banku. Pamiętaj jednak, że wysłane w ten sposób środki mogą „iść” na konto pożyczkodawcy nawet 2 lub 3 dni robocze. Aby dokonać spłaty zgodnie z harmonogramem, koniecznie weź to pod uwagę.

Opinie o Rapida

Czy pożyczki z gwarantem cieszą się pozytywnymi opiniami klientów? W większości przypadków — tak. Choć pożyczkobiorcy podkreślają stosunkowo wysoki koszt takich pożyczek, wskazują również, że dla większości osób (zwłaszcza zadłużonych) są one jedynym sposobem na pozyskanie dodatkowych środków. Dużą zaletą Rapida jest przejrzysty kalkulator pożyczkowy, umożliwiający samodzielne sprawdzenie kosztu pożyczki. Dzięki temu całkowity koszt chwilówki nie będzie niespodzianką.

Rapida – podsumowanie

Maksymalna kwota pożyczki 25 000 zł
Okres spłaty Od 12 do 60 miesięcy
Godziny pracy w dni powszednie 9:00 – 17:00
Godziny pracy w weekendy brak informacji
Banki, w których firma posiada rachunek Alior, Mbank, Milenium, Bank Pekao, PKO bank Polski, Getin Bank, Ing Bank, Inteligo, Bank pocztowy, Bank BPH, City Bank, Boś Bank, Deutche Bank, Idea Bank, Meritum Bank, Raiffeisen Bank, Bluecash, Credit agricole, Toyota bank, Volkswagen Bank, Plus Bank
Możliwość wydłużenia spłaty Tak
Bazy, z których korzysta firma
Wiek pożyczkobiorcy od 18 do 75 lat
RRSO 99,4%

Rapida Sp. z o.o.

ul. Ostatnia 1c
Kraków , Małopolskie 31-444
Polska

Przejdź na stronę Rapida

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *