Provident - opinie

Darmowa pierwsza pożyczka: -
Maksymalny czas pierwszej pożyczki: 48 miesięcy
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki: 20000zł

Provident działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest więc jedną z najbardziej znanych i najbardziej rozpoznawalnych firm pożyczkowych w naszym kraju. Przewodnim produktem Providenta są pożyczki z obsługą domową. Oprócz nich firma oferuje również klasyczne pożyczki ratalne online oraz pożyczki dla firm.

Weź pożyczkę
Nasza
ocena
9
Ocena użytkowników 0/5
ilość opinii o Provident: 0

Provident pożyczka

Provident działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest więc jedną z najbardziej znanych i najbardziej rozpoznawalnych firm pożyczkowych w naszym kraju. Przewodnim produktem Providenta są pożyczki z obsługą domową. Oprócz nich firma oferuje również klasyczne pożyczki ratalne online oraz pożyczki dla firm.

Provident— pożycz nawet 20 000 zł

Provident oferuje obecnie kilka typów pożyczek. Jej rodzaj różni się w zależności od Twoich zapotrzebowań.

 • Pożyczka Samoobsługowa w kwocie od 300 do 20 000 zł. Wybierając Pożyczkę Samoobsługową, pożyczysz pieniądze przez internet. Bez konieczności wychodzenia z domu;
 • Pożyczka Dopasowana z tygodniową ratą. Ten produkt to idealna propozycja dla osób, które chcą spłacać częściej niewielkie kwoty. Maksymalna kwota zobowiązania wynosi 10 000, a okres spłaty — od 30 do 90 tygodni. Pożyczka Dopasowana jest pożyczką z obsługą domową. Jeśli po nią sięgniesz, podpiszesz umowę we własnym domu. Raz w tygodniu odwiedzi Cię także pracownik Providenta, aby odebrać kwotę raty.
 • Pożyczka Dopasowana z miesięczną ratą. Podobnie jak jej “tygodniowa siostra” jest to pożyczka z obsługą domową. Jej maksymalna kwota wynosi 15 000 zł, a okres spłaty — od 3 do 24 miesięcy;
 • Pożyczkę dla firm. Z pożyczką dla firm w Providencie możesz otrzymać nawet 15 000 zł na realizację biznesowych planów. Okres spłaty wynosi od 6 do 24 miesięcy.

Koszt pożyczki w Providencie

Na stronie pożyczkodawcy, można znaleźć kilka przykładów reprezentatywnych, pożyczek udzielanych na różnych zasadach i w różnych promocjach.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 180,98% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3457,58 zł, oprocentowanie stałe 14,00 %, całkowity koszt kredytu 1457,58 zł (w tym: prowizja 575,10 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 575,10 zł, odsetki 267,38 zł), 59 tygodniowych rat równych w wysokości 57,63 zł, ostatnia 60 tygodniowa rata w wysokości 57,41 zł.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto: 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 142,69% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 6192,91 zł, oprocentowanie stałe 14,00 %, całkowity koszt kredytu 2892,91 zł (w tym: prowizja 1132,68 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1132,69 zł, odsetki 587,54 zł), 17 miesięcznych rat równych w wysokości 344,06 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 343,89 zł.

Pożyczka Samoobsługowa – reprezentatywny przykład:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 136,07%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 800 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 163,44 zł, oprocentowanie stałe 11,5%, całkowity koszt kredytu 2 363,44 zł (w tym: prowizja 958,03 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 958,04 zł, odsetki 407,37 zł), 17 miesięcznych równych rat w wysokości 286,86 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 286,82 zł.

Maksymalne RRSO dla pożyczki Dopasowanej tygodniowej wynosi 219,81%. Maksymalne RRSO dla pożyczki Dopasowanej miesięcznej wynosi 175,5%. Maksymalne RRSO dla Pożyczki Samoobsługowej wynosi 523,94%. Minimalny i maksymalny czas obowiązywania umowy pożyczki dla pożyczki Dopasowanej tygodniowej wynosi 45 i 104 tygodnie. Minimalny i maksymalny czas obowiązywania umowy pożyczki dla pożyczki Dopasowanej miesięcznej wynosi 12 i 24 miesiące. Minimalny i maksymalny czas obowiązywania umowy pożyczki dla pożyczki Samoobsługowej wynosi 3 i 48 miesięcy.

Pakiet medyczny w Providencie

W Provident weźmiesz pożyczkę online, ale oprócz tego firma oferuje również dodatkowe pakiety usług: medyczny i ochronny.
Pakiet medyczny to pakiet opieki medycznej zapewniający wizyty lekarskie, pomoc fizjoterapeuty i pielęgniarki, transport medyczny oraz dowóz i refundacje leków. Z Pakietu Medycznego można skorzystać zarówno w miejscu zamieszkania, jak i podczas podróży lub wakacji na terenie Polski. Jest on dostępny dla osób, które zawarły z Providentem umowę pożyczki ze spłatą tygodniową lub miesięczną, a w dniu zawarcia umowy pożyczki mają ukończone 18 lat, lecz nie mają jeszcze 95 lat.

Pakiet ochronny w Providencie

Pakiet ochronny to unikalne ubezpieczeniem zdrowia i życia. Dostępne wyłącznie dla klientów Providenta. Z ubezpieczenia mogą skorzystać osoby, które:

 • zawarły z Providentem umowę pożyczki,
 • w dniu zawarcia umowy pożyczki mają ukończone 18 lat, ale nie mają jeszcze 75 lat,
 • mieszkają w Polsce i mają polskie obywatelstwo,
 • podpisały i złożyły deklarację przystąpienia do ubezpieczenia.

Kto może otrzymać pożyczkę w Providencie?

Warunkiem udzielenia pożyczki przez Provident, jest spełenienie kilku warunków. Provident udziela pożyczek osobom, które:

 • są pełnoletnie,
 • mają stałe zameldowanie, poświadczone wpisem w dowodzie osobistym,
 • mają polskie obywatelstwo,
 • mają stałe źródło dochodu w postaci pensji, renty lub emerytury.

Czy Provident weryfikuje w BIK, BIG i KRD?

Przed wydaniem decyzji Provident sprawdza dane wnioskujących w rejestrach Biura Informacji Gospodarczej S.A. oraz Biura Informacji Kredytowej S.A. Dzięki temu pożyczkodawca może zachować pewność, że osoba, która otrzyma pożyczkę, będzie w stanie ją spłacić.

Chwilówka w Provident— wymagane dokumenty

Aby pożyczyć pieniądze w Providencie, przygotuj jedynie swój dowód osobisty i numer PESEL.

Pożyczka w Provident.pl — jak wnioskować?

Aby pożyczyć pieniądze w Providencie:

 • wejdź na provident.pl i wybierz pożyczkę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania,
 • zdecyduj jakie koszty pożyczki Cię interesują i upewnij się, że jesteś w stanie ją spłacić,
 • w zależności od rodzaju pożyczki, podążaj za dalszymi instrukcjami.

W razie jakichkolwiek problemów wsparcia udzielą pracownicy Biura Obsługi Klienta.

WEŹ POŻYCZKĘ

Okresowa Przerwa w Spłacie

Podążając śladem banków, Provident oferuje swoim klientom usługę Okresowej Przerwy w spłacie. Na czym polega? Okresowa Przerwa w Spłacie polega na odroczeniu terminu spłaty raty pożyczki. Dla pożyczki z ratą tygodniową możesz odroczyć od 1 do 4 rat. W przypadku pożyczki z ratą miesięczną może być to 1 rata. Z Okresowej Przerwy w Spłacie możesz skorzystać od 5 tygodnia po wzięciu pożyczki i po spłaceniu przynajmniej 4 rat (w przypadku pożyczki spłacanej w ratach tygodniowych) lub 2 rat (w przypadku pożyczki spłacanej w ratach miesięcznych).

Przesunięcie terminu spłaty pożyczki

Jeśli nie jesteś w stanie uregulować raty w terminie, możesz wnioskować o przedłużenie spłaty pożyczki i tym samym przesunięcie terminu spłaty raty. Kiedy pożyczkodawca wyrazi na to zgodę? Aby przesunięcie terminu spłaty raty okazało się możliwe:

 • na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
 • Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie mogą przekroczyć 150% wartości raty;
 • nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
 • musisz złożyć wniosek o przesunięcie co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającą z harmonogramu spłat;
 • umowa pożyczki musi zostać zawarta na co najmniej 6 miesięcy.

Ile razy można dokonać przesunięcia?

Przesunięcia terminu spłaty pożyczki możesz dokonać:

 • raz, jeśli okres spłaty wynosi od 6 do 11 miesięcy,
 • dwa razy, jeśli okres spłaty wynosi od 12 do 17 miesięcy,
 • trzy razy, jeśli okres spłaty wynosi od 18 do 23 miesięcy,
 • cztery razy, jeśli okres spłaty wynosi 24 lub 36 miesięcy.

Jak spłacić pożyczkę w Providencie?

Pożyczkę możesz spłacać w tygodniowych lub miesięcznych ratach. W zależności od tego, którą z nich wybierzesz, spłaty dokonasz przelewem bankowym lub w gotówce — przekazując odliczoną kwotę raty pracownikowi Providenta.

Opinie o Provident Polska

Na zaufanie klientów i nienaganne opinie Provident pracuje od ponad 20 lat. Jego klienci szczególnie cenią elastyczność oraz otwartość na niestandardowe potrzeby. Dużym plusem, zwłaszcza dla osób, które nie mają konta w banku, jest również możliwość pożyczenia pieniędzy w gotówce, w zaciszu własnego domu.

Provident – podsumowanie

Darmowa pierwsza pożyczka
Maksymalna kwota pierwszej pożyczki 20000 zł
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki 20000 zł
Okres spłaty Od 3 do 48 miesięcy
Godziny pracy w dni powszednie 8:00 – 21:00
Godziny pracy w weekendy Sob. 9:00 – 15:00
Nd. 9:00 – 15:00
Banki, w których firma posiada rachunek PKO, Pekao, BZ WBK, Millenium, Inteligo, Mbank, ING Bank śląski, Alior bank, Getin Bank, Bank BGŻ, BNP Paribas, Bank pocztowy, Bank BPH, Citybank, BOŚ Bank, Deutchebank, Idea Bank, Meritum Bank, Raiffeisen Bank, Credit Agricole, Toyota Bank, Volkswagen Bank, Plus Bank
Możliwość wydłużenia spłaty Możliwość refinansowania zadłużenia
Bazy, z których korzysta firma KRD, EFRIF, BIG Infomonitor, BIK
Wiek pożyczkobiorcy od 18 do 100 lat

Provident Polska S.A.

Inflancka 4A
Warszawa , Mazowieckie 00-189
Polska

Przejdź na stronę Provident

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *