Feniko - opinie

Darmowa pierwsza pożyczka: 3000zł
Maksymalny czas pierwszej pożyczki: 6 miesięcy
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki: 3000zł

Feniko cieszy się dużą popularnością, szczególnie ze względu na to, że wnioskowanie u nich jest proste, a pieniądze dostaje się bardzo szybko. Można to zrobić albo przez internet albo za pomocą infolinii, niezależnie gdzie właśnie się znajdujesz. Serwis oferuje zarówno krótkoterminowe pożyczki chwilówki jak i pożyczki ratalne.

Weź pożyczkę
Nasza
ocena
8
Ocena użytkowników 4/5
ilość opinii o Feniko: 1

Feniko — pożyczka do 3000 zł

Feniko możesz wciąż szybkie pożyczki online. Kwota na jaką maksymlanie można się zaciągnąć wynosi 3000 zł do 6 miesięcy. Najmniejsza kwota pożyczki to 300 zł, a najkrótszy czas spłaty wynosi 7 dni. Zasady są przejrzyste i bez żadnych ukrytych dodatkowych kosztów, a wszystko można załatwić online albo za pomocą komputera albo przez infolinię telefonicznego kanału sprzedaży. Serwis zapewnia, że pożyczkę wysyła nawet w 15 minut od momentu zawarcia umowy.

Darmowa pierwsza pożyczka

W Feniko pierwsza pożyczka nawet w maksymalnej kwocie 3000 zł, jest darmowa, o ile spłacisz ją w 30 dni (w przypadku pożyczki ratalnej) lub w 61 dni. Pożyczkodawca nie pobiera wtedy żadnej prowizji, ani nie są naliczane żadne dodatkowe odsetki – RRSO wynosi 0%. Pamiętaj jednak, że po przekreczniu tego czasu, koszty już się pojawiają.

Pożyczka w Feniko — dla kogo?

Aby zaciągnąć pożyczkę online w Feniko musisz spełnić określone kryteria, choć nie są one za bardzo wygórowane. Wystarczy, że:

 • masz między 20 a 75 rokiem życia,
 • jesteś obywatelem polski, a także posiadasz ważny dowód osobisty,
 • masz udukomentowany dochód, czyli posiadasz umowę o pracę, zlecenie, o dzieło; emeryturę, rentę lub świadczenie przedemerytalne,
 • przejdziesz pomyślną weryfikację w bazach dłużników,
 • w chwili ubiegania się o pożyczkę nie masz innych zobowiązań pieniężnych u pożyczkodawcy, ani nie toczy się przeciwko Tobie postępowanie upadłościowe.

Czy Feniko weryfikuje w BIK, BIG i KRD?

Zanim Feniko finanse sp z o.o udzieli Ci pożyczki, najpierw nastąpi weryfikacja w bazach dłużników. Każdy wniosek poddawany jest Ocenie Zdolności Kredytowej. Dopiero po pomyślnej weryfikacji w bazach dłużników, do których mają dostęp banki i inne firmy pożyczkowe, Feniko zaproponuje Ci warunki umowy pożyczki. Pożyczkodawca korzysta z następujących baz:

 • Biurze Informacji Kredytowej S.A.,
 • Krajowym Rejestrze Długów,
 • Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej,
 • Biurach Informacji Gospodarczej,
 • CRIF
 • ERIF

Pożyczka w Feniko — jak wnioskować?

Wzięcie pożyczki w Feniko jest niezwykle łatwe i szybkie:

 • Wejdź na feniko.pl
 • Wypełnij formularz, wskazując od razu kwotę pożyczki i czas, w jaki jesteś w stanie ją spłacić.
 • Od razu wyświetli Ci się informacja o wysokości prowizji, odsetkach, RRSO i zobaczysz jaka będzie całkowita kwota spłaty pożyczki.
 • Gdy podejmiesz decyzję, że akceptujesz warunki i że jesteś w stanie się z nich wywiązać, zarejestruj się na stronie internetowej pożyczkodawcy, podając swoje dane, w tym źródła dochodu.
 • Czekaj na decyzję banku. Być może zostaniesz poproszony o przelew weryfikacyjny, aby potwierdzić swoją tożsamość. Wyślesz go ze swojego rachunku bankowego, który podałeś we wniosku.
 • O decyzji pożyczkodawcy zostaniesz poinformowany SMS-em oraz drogą mailową.
 • Jeśli decyzja będzie pomyślna, pożyczkodawca dostarczy Ci umowę do podpisania, a następnie pieniądze zostaną Ci wysłane nawet w 15 minut. To ty wybierasz, czy chcesz dostać je przelewem na konto czy w formie czeku GIRO.

WEŹ POŻYCZKĘ

Koszt pożyczki w Feniko

Jeśli to będzie Twoja pierwsza pożyczka zaciągana poprzez serwis Feniks, strona przedstawia następujący przykład reprezentatywny: RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania będzie wynosiła 0%, jeśli pożyczysz 2000 zł i oddasz je w przeciągu 30 dni. Znaczy to tyle, że całkowita kwota pożyczki to będzie 2000 zł, czyli nie zostaną doliczone żadne dodatkowe prowizje ani odsetki.

W przypadku, gdy jest to twoja kolejna pożyczka przez serwis Feniko, przy założeniach RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) 267,18%, kwocie pożyczki 1000 zł i oprocentowaniu zmiennym 11,5%, całkowita kwota pożyczki wyniesie 431,18 zł. W tym zawierana jest prowizja 397,86 zł i odsetki 33,32 zł. Wychodzi, że będziesz musiał finalnie zapłacić 1431, 18 zł w 6 miesięcznych ratach. Każda rata będzie wynosić 238,61, a ostatnia 238,13 zł.

Feniko – spłata pożyczki

Pożyczkę w Feniko spłacisz, przesyłając odpowiednią kwotę na numer rachunku bankowego, który znajdziesz w umowie pożyczki. Masz prawo dokonać spłaty w całości przed wyznaczonym terminem. W przypadku braku spłaty pożyczki Feniko zastrzega sobie prawo do naliczenia odsetek, które będą stanowiły dwukrotność wysokości odsetek ustawowych. Jeśli i tego nie spłacisz, Feniko będzie zmuszony do podjęcia czynności windykacyjnych.

Czy w Feniko możesz przesunąć termin spłaty pożyczki?

Przy wnioskowaniu ustalasz wysokość rat oraz ilość miesięcy, w które spłacisz zobowiązanie. Feniko nie przewiduje możliwości przesunięcia terminu spłaty pożyczki zawartej w umowie.

Feniko finanse sp z o.o – opinie o pożyczkowdawcy

Klienci bardzo chwalą Feniko, a szczególnie ich szybkość działania. W dodatku pierwsza pożyczka jest za darmo i oddajesz dokładnie tyle ile spłacasz. Ich strona internetowa jest bardzo przejrzysta i można od razu wyliczyć koszt, jaki finalnie się poniesie. W dodatku można szybko zweryfikować swoją tożsamość, ponieważ Feniko współpracuje ze spółką Blue Media.

Feniko Finanse sp. z o.o.

Towarowa 23

43-100 Tychy

KRS: 0000752082

NIP: 6462973881

REGON: 381629139

Feniko – podsumowanie

Darmowa pierwsza pożyczkado 300 do 3000 zł na 30 albo 61 dni
Maksymalna kwota pierwszej pożyczki3000 zł
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki3000 zł
Okres spłatyOd 7 dni do 6 miesięcy
Godziny pracy w dni powszednie 8:00 – 18:00
Godziny pracy w weekendyNieczynne
Banki, w których firma posiada rachunekBrak informacji
Możliwość wydłużenia spłatyNie
Bazy, z których korzysta firmaBIK, KRD, KBIG, BIG, CRIF, ERIF
Wiek pożyczkobiorcy20 – 75 lat

Feniko Finanse sp. z o.o.

Towarowa 23
Tychy , 43-100

Przejdź na stronę Feniko

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeden komentarz w “Feniko

 • 4 marca 2022 at 09:19

  Ocena: 4 / 5

  Proces wnioskowania szybki, ale pieniądze dostałem dopiero po 4 godzinach. Jedynie pomocna i miła obsługa na infolonii ratuje moją ocenę

  Odpowiedz