Pożyczka pod zastaw samochodu, którym nadal jeździsz

Pożyczka pod zastaw samochodu to dobra propozycja dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, aby zaciągnąć tradycyjny kredyt w banku. W artykule sprawdzimy, jak pozyskać finansowanie, kto może o nie wnioskować i jakie mogą być konsekwencje nieterminowej spłaty.

 

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt w banku, musisz mieć odpowiednie zarobki i pozytywną historię w BIK-u, Choć pozabankowi pożyczkodawcy są w tej kwestii zdecydowanie mniej restrykcyjni, nie udzielą finansowania osobie bez pracy lub innego źródła dochodu. Wybierając pożyczkę pod zastaw auta, możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bez dostarczania zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach czy wyciągów z konta, bez analizy rejestrów BIK i BIG.

Kto może sięgnąć po pożyczkę pod zastaw samochodu?

 

Firmy udzielające pożyczek pod zastaw nie wymagają, by pożyczkobiorca miał stałą pracę i regularne dochody. Żadnego znaczenia nie ma również historia kredytowa czy dane z baz BIG.

Kluczowe jest tu posiadanie auta, zgodnego z konkretnymi wytycznymi. Z reguły są to:

  • określony wiek. Auto będące przedmiotem zastawu nie może być zazwyczaj starsze niż 10-12 lat;
  • pełne ubezpieczenie. Większość pożyczkodawców wymaga, aby auto było objęte ochroną OC i AC;
  • brak umowy leasingowej lub kredytowej. Aby auto mogło stać się przedmiotem zastawu, musi być własnością pożyczkobiorcy, nie firmy leasingowej lub banku.

Jak otrzymać pożyczkę pod zastaw samochodu?

 

Aby otrzymać pożyczkę pod zastaw samochodu:

  • znajdź wiarygodną firmę, udzielającą takiego finansowania;
  • sprawdź, czy spełniasz wskazane przez nią wymagania;
  • skompletuj niezbędne dokumenty — dokument tożsamości, dowód rejestracyjny z przeglądem technicznym (czasem również kartę pojazdu) i potwierdzenie zawarcia polisy ubezpieczeniowej.

 

Kolejnym krokiem powinna być wizyta na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy i wypełnienie oraz wysłanie formularza kontaktowego. Po wykonaniu tej czynności poczekaj na kontakt ze strony doradcy. Podczas rozmowy udzieli on wszelkich informacji na temat kolejnych czynności, jakie należy wykonać.

Pożyczka pod zastaw samochodu a jego użytkowanie

 

Wielu kierowców obawia się, że biorąc pożyczkę pod zastaw auta, nie będą mogli go użytkować. Nic bardziej mylnego! Sięgając po finansowanie, będziesz mógł korzystać z samochodu w dotychczasowy sposób.

 

Pożyczki pod zastaw samochodu — konsekwencje nieterminowej spłaty

 

Zanim zaciągniesz pożyczkę pod zastaw auta, dokładnie przeanalizuj swoje możliwości finansowe. Zwłaszcza jeśli nie masz regularnych dochodów. W przypadku problemów ze spłatą pożyczkodawca będzie mógł bowiem przejąć Twój samochód, a następnie — w celu pokrycia zadłużenia — spieniężyć je.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *