Prestito - opinie

Darmowa pierwsza pożyczka: 3500zł
Maksymalny czas pierwszej pożyczki: 41 dni
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki: 3500zł

Prestito jest dość innowacyjnym podmiotem na rynku pożyczkodawców. Udziela pożyczek do 40 dni za darmo, a jeśli nie uda Ci się spłacić zadłużenia w określonym terminie, jest ono automatycznie przedłużane na okres 12 miesięcy. W dodatku nie potrzebuje żadnych zbędnych dokumentów przy weryfikacji klientów. Pożyczkę online weźmiesz jedynie na swój dowód.

Weź pożyczkę
Nasza
ocena
8
Ocena użytkowników 5/5
ilość opinii o Prestito: 1

Prestito — pożyczka do 3500 zł

Ten pożyczkodawca jest dość ciekawym podmiotem na rynk. Oferta Prestito w przypadku pożyczki rozłożonej na 40 dni jest darmowa. Maksymalna kwota jaką możesz pożyczyć to 3500 zł, a minimalna to 1000 zł. Przy takim założeniu RRSO wynosi 0%.

Darmowa pożyczka

Jeśli spłacisz pożyczkę Prestito w ciągu 40 dni, nic nie zapłacisz. Całkowity koszt pożyczki będzie wynosił dokładnie tyle ile pożyczyłeś, czyli od 1000 do 3500 zł. W przypadku niespłaconej pożyczki do wyznaczonej daty, Prestito naliczy dodatkowe koszty zgodne z umową pożyczki ratalnej.

Pożyczka online bez dokumentów

Chcąc skorzystać z oferty Prestito musisz jedynie posiadać dowód osobisty i wysłać zdjęcie swojej twarzy w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Będziesz potrzebował także rachunek w banku, na któym pożyczkodawca prześle Ci pieniądze oraz telefon komórkowy z polskim numerem. Serwis nie wymaga przekładania żadnych dodatkowych dokumentów. Nie musisz więc mieć zaświadczenia o dochodach, ani podawać źródła dochodu.

Pożyczka w Prestito — dla kogo?

Prestito jak każdy portal posiada swoje własne wymogi, co do klientów. Sprawdź, czy łapiesz się w ich kryteria. W przypadku skorzystania z pożyczki online w Prestito, musisz:

 • być w wieku od 21 do 80 lat,
 • mieszkać w Polsce i mieć polskie obywatelstwo,
 • mieć dowód osobisty, a także aktywny telefon komórkowy,
 • posiadać rachunek bankowy.

Czy Prestito weryfikuje w BIK, BIG i KRD?

Zanim Prestito wyda pozytywny wniosek pożyczkowy, najpierw sprawdza swojego klienta w bazie. Ma dostęp do tych samych danych, co banki i inne instytucje pozabankowe. Weryfikacja w bazach dłużników przeprowadza jest dokładnie w:

 • Biurze Informacji Kredytowej S.A.,
 • Biurach Informacji Gospodarczej.

Pożyczka w Prestito— jak wnioskować?

We wzięciu pożyczki w Prestito nie ma niczego trudnego. Kroki do wykonania są proste, a my pokierujemy Cię dokładnie w tym, co musisz zrobić:

 • Wejdź na prestito.pl
 • Za pomocą suwaka dostępnego na stronie ustal jaką kwotę chciałbyś zapożyczyć. Pamiętaj, że maksymalny termin spłaty pożyczki to 40 dni i do tego momentu nie zapłacisz dodatkowych kosztów.
 • Wypełnij formularz i zarejestruj się na stronie.
 • Zostaniesz poproszony o wpisanie swoich danych, a także o weryfikację.
 • Zweryfikuj się za pomocą zdjęcia dowodu osobistego i zdjęcia swojej twarzy. Podaj numer konta bankowego, na który pożyczkodawca prześle pieniądze.
 • Możesz wybrać także alternatywną weryfikację tożsamości poprzez system Kontomatik. Potwierdzisz swoją tożsamość za pomocą danych udostępnianych podczas logowania do swojego banku. Metoda ta wykorzystuje narzędzie szyfrujące SSL i jest całkowicie bezpieczna.
 • Potwierdź wysłanie wniosku.
 • Bank w tym momencie sprawdzi Twoją wiarygodność, a o jego decyzji zostaniesz powiadomiony mailowo, a także za pomocą wiadomości SMS.
 • Jeśli decyzja będzie pozywtyna, środki zostaną przelane na Twoje konto bankowe.

WEŹ POŻYCZKĘ

Koszt pożyczki w Prestito

Jeśli weźmiesz pożyczkę – nawet maksymalną dostępną kwotę w wyskości 3500 zł – i spłacisz ją w ciągu 40 dni nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 0%, czyli jeśli pożyczysz 2000 zł, to całkowity koszt pożyczki wyniesie Cię właśnie 2000 zł i tyle będziesz musiał spłacić.

Jeśli jednak nie wyrobisz się w podanym terminie spłaty, obowiązują Cię stanardowe warunki. Przykład reprezentatywny: rzeczywista roczna stopa oprocentowania to 165,14% dla pożyczki 1000 zł, a czas spłaty to 12 miesięcy. Każda rata będzie Cię kosztować 135, 91 zł, przy oprocentowaniu zmiennym rocznym 9,5%. Całkowity koszt pożyczki wyniesie 630,91 zł. W tym zawiera się prowizja 550 zł i odsetki 80,91 zł. Czyli całkowita kwota do zapłaty to 1630,91 zł.

Prestito – spłata pożyczki

Aby móc spłacić pożyczkę musisz zalogować się na stronie Prestito do Strefy Klienta. Stamtąd przejdź do zakładki „Twoje pożyczki”, a następnie kliknij „Spłać”. Będziesz mógł albo przelać środki za pomocą szybkiej spłaty, albo wykonując po prostu przelew na konto pożyczkodawcy. Więcej informacji, w tym także numer rachunku bankowego, na który powinna trafić Twoja spłata, znajdziesz w Strefie Klienta.

Prestito zastrzega jednak, że do spłaty musisz użyć swojego konta bankowego, nie możesz skorzystać z czyjegoś.

Czy w Prestito możesz spłacić kredyt wcześniej?

Pożyczkodawca, jak zazwyczaj każdy inny, dopuszcza możliwość spłacenia pożyczki we wcześniejszym terminie. Wystarczy, że wpłacisz odpowiednią kwotę na numer bankowy, który udostępnił ci Prestito.

Co w przypadku niemożności spłacenia pożyczki w wyznaczonym terminie?

Prestito dopuszcza taki scenariusz i zakłada opcję negocjowania i dojścia do wspólnego porozumienia, które usatysfakcjonuje obie strony. W celu ustalenia rozwiązania skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta: 22 230 63 92. Pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Prestito opinie o pożyczkowdawcy

Pożyczkodawca cieszy się pozytywnymi opiniami. Klientów zadowala najbardziej możliwość darmowej pożyczki do 41 dni. Jest to dość długi okres spłaty, dający komfort braku dodatkowych kosztów. Wnioskowanie także jest szybkie, a proces intuicyjny. Po pomyślnej weryfikacji klienta, pieniądze przychodzą na konto niemal od razu.

Prouniq SP. z o. o

Inflancka 19/20

00-189 Warszawa

KRS: 0000646481

NIP: 5252680712

REGON: 360301004

Prestito – podsumowanie

Darmowa pierwsza pożyczka
Maksymalna kwota pierwszej pożyczki3500 zł
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki3500 zł
Okres spłaty41 dni
Godziny pracy w dni powszednie 9:00 – 17:00
Godziny pracy w weekendyNieczynne
Banki, w których firma posiada rachunekBrak informacji
Możliwość wydłużenia spłatyTak
Bazy, z których korzysta firma BIK, BIG
Wiek pożyczkobiorcy od 21 do 80 lat

Prouniq SP. z o. o.

Inflancka 19/20
Warszawa , 00-189
Polska

Przejdź na stronę Prestito

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeden komentarz w “Prestito

 • 16 marca 2022 at 09:42

  Ocena: 5 / 5

  wszystko ok, do 40 dni pożyczka jest darmowa, wyrobilem sie i nie ponioslem zadnych kosztow. idealna dla osob, ktore szybko potrzebują pieniędzy

  Odpowiedz